ShowBizz

The Weeknd dhuron 500 mijë dollarë në kuadër të fushatës ‘Black Lives Matter’

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:04 - 02/06/20 |
mapo.al

Artistët ndërkombëtarë kanë vendosur të ofrojnë ndihma financiare ndaj protestuesve.


Njëri nga ta është edhe The Weeknd.


Ai ka dhuruar 500 mijë dollarë për të mbështetur të drejtat e njeriut në kuadër të fushatës ‘Black Lives Matter’ (‘Jetët e njerëzve me ngjyrë kanë rëndësi’).


 


 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Weeknd (@theweeknd) on


Këngëtari ka shpërndarë disa nga mesazhet të cilat e falënderonin atë për shumën e ndarë, shkruan Daily Mail.

Vazhdoni të mbështetni vëllezërit dhe motrat tona që janë duke rrezikuar atje jashtë për të ndryshuar pikëpamjen ndaj jetëve të personave me ngjyrë”, ka shkruar ai.

Para tij, edhe Drake është solidarizuar me protestuesit duke dhuruar 100 mijë dollarë.

 

See the source image


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas