Aktualitet

Thellohet tragjedia e Velipojës, pas dy vajzave ndërron jetë edhe nëna


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:07 - 02/08/21 |
mapo.al

Ka marrë të tjera përmasa tragjedia e Velipojës, ku shpërtheu një bombol gazi në 4 korrik.


Ka shkuar në tre numri i viktimave, ku pas dy vajzave 15 dhe 19 vjeçe ka ndërruar jetë edhe nëna.


Nëna dhe dy vajza që mbetën të plagosura pas shpërthimit u dërguan për kurim në Itali, por nuk ia dolën ta fitojnë luftën me vdekjen.Nëna, Alketa Gjoka dhe tre fëmijët e saj ishin duke pastruar në hotelin e tyre teksa ndodhi shpërthimi i bombolës së gazit, duke i lënë të plagosur.Fillimisht ndërroi jetë vajza e madhe, 19-vjeçarja Daniela Gjoka, e cila në gusht kishte caktuar edhe datën e dasmës.Pas saj humbi betejën në një spital në Itali edhe motra e vogël, vetëm 15 vjeçe.

1CLOSE
CLOSE
Pas