Aktualitet

“Thesar” në plazh, deti nxjerr në breg kokainën me vlerë 2 milionë paund


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:30 - 12/07/21 |
mapo.al

Disa pako me kokainë me një vlerë prej 2 milionë paund janë gjetur duke notuar në një plazh të Sussex-it Lindor.


Droga u zbulua për herë të parë në ujë pranë Seaford të enjten, ndërsa kërkimet vazhduan edhe më pas.


Policia ndodhej në zonë duke u përpjekur të kapte çdo pako dhe oficerët nxitën këdo që arrin të konstatojë pako duke lundruar të telefonojë shërbimin policor.Tre persona janë arrestuar nën dyshimin e trafikimit të drogës së cilësisë së parë, tha Policia e Sussex.Në maj, Agjencia Kombëtare e Krimit nisi një hetim pasi dhjetëra çanta të papërshkueshme nga uji që përmbanin 960 kg kokainë u gjetën në plazhet në Hastings dhe Newhaven.NCA vlerësoi se ngarkesa totale, nëse pritej dhe shitej në Mbretërinë e Bashkuar, do të kishte arritur 80 milion, shkruan BBC.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas