Humor

‘Thesi 140 milionë euro’ i Beketit: Kapexhiu ‘thumbon’ Ramën

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:47 - 21/05/19 |
mapo.al

Vazhdon të jetë e mbuluar me heshtje historia e gjyqit të Shqipërisë në arbitrazh kundër biznesmenit italian, Françesko Beketi. Ajo që dihet deri më tani është se Shqipëria e ka humbur këtë gjyq dhe se shumë që do të paguajë është e majme.


Spekulimet mbi shumën variojnë nga 100 deri në 140 milionë euro. Disa portale periferike shkruajnë se ka qenë vetë shteti shqiptar që është dorëzuar, duke kërkuar këtë shumë.


Por a rrezikonte Shqipëria më shumë se kaq?


Fakt është se kur qeveria e Edi Ramës nisi sulmet ndaj biznesmenit Françesko Beketi, dihej se përballë do kishte një njeri të rrahur me çështjet e arbitrazheve.


A është Rama fajtor për situatën për shkak se e sulmoi hapur Beketin, duke ia dhënë kështu ‘fitoren’ në duar? Ish-kryeministri Sali Berisha dhe shumë komentues ndajnë këtë mendim.

Ndërkohë që pritet të zbardhen të tjera detaje nga kjo çështje, mjeshtri Bujar Kapexhiu ka përgatitur një karikaturë me titull: Peshë e shtuar.

Në karikturë shihet Beketi teksa qëndron mbi një thes 140 milionë eurosh, kurse poshtë është kryeministri Edi Rama.


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas