Aktualitet

Theu urdhrin e mbrojtjes, dhunoi ish partnerin – Arrestohet 35 vjeçarja në Vlorë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 27/10/20 |
mapo.al

Një 35-vjeçare është vendosur në pranga nga Policia e Vlorës, pasi përndoqi dhe dhunoi ish-partnerin.


Bëhet fjalë për të identifikuarën me inicialet A.Ç., banuese në Vlorë, e ndaluar më herët nga Gjykata e Vlorës për t’iu afruar ish të dashurit.


35-vjeçarja dje ka thyer urdhrin e mbrojtjes, sipas njoftimit policor, duke përndjekur dhe ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëjetuesit, si dhe i theu aparatin celular.Për veprime të mëtejshme, materialet iu referuan Prokurorisë.


Njoftimi i Policisë:


Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Vlorë kanë arrestuar në flagrancë shtetasja A. Ç., 35 vjeçe, banuese në Vlorë, pasi në datën 26.10.2020, ka kryer veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës, ka ushtruar dhunë fizike, ka përndjekur ish-bashkëjetuesin e saj dhe i ka thyer atij telefonin.Materialet iu referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.


Etiketa: , ,

Pas