Aktualitet

Thumba Dritan Lelit, Rama del dhe mbledh vetë mbeturinat në Vlorë (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:45 - 17/07/21 |
mapo.al

Siç nuk e kemi parë ndonjëherë! Kryeministri Edi Rama është ndalur sot në një ambient sportiv publik në qytetin e Vlorës, ndërsa i është përveshur punës, ku ka pastruar ambientin që ishte mbushur me plehra.


Ka qenë vetë Rama që ka postuar videon në fjalë, duke e shoqëruar me një mbishkrim; “Pa koment”.


Pasi mblodhi të gjitha mbeturinat e hedhura përtokë, Rama dha edhe një mesazh të qartë, duke shigjetuar kështu edhe Bashkinë e Vlorës.Ai tha se është turp që turistët shqiptarë dhe të huaj të shohin mbeturina përtokë.
Vetëm 3 minuta e ndajnë turpin, jo nga nderi, por nga dinjiteti i zakonshëm që duhet të ketë një qytet, një komunitet, por dhe një bashki. Ata që luajnë këtu, bëjnë mirë që t’i mbledhin dhe mos t’i heqin të paktën. Ata që duhet ta mirëmbajnë këtë bëjnë mirë që ta pastrojnë dhe para se të lindë dielli, turistë të huaj e shqiptarë që ta shohin këtë pamje që është turp”, tha Rama.

Lexo edhe :  Del VIDEO/Si u ekzekutuan në atentatin e Astirit Erigers Mihasi dhe shoku i tij


Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ka pasur ‘përplasje’ në distancë me kryebashkiakun e Vlorës, Dritan Leli.

Kjo gjë është parë edhe në mungesën publike të Lelit, gjatë vizitave të Ramës në qytetin bregdetar.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas