Aktualitet

Thumbon Shano: Cili deputet do kundërshtonte nëse Rama e shpall veten mbret sot?
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:33 - 30/07/20 |
mapo.al

Ekonomisti dhe opinionisti Dritan Shano ka një pyetje. Dhe e bën atë publike në rrjetin social.


Ai është kurioz të dijë cili është ai deputet që e kundërshton Ramën, nëse ai vendos sot ta shpallë veten mbret.


Cili do të votonte kundër, pyet Shano, nëse Rama do vendoste të anulonte gjithë Kushtetutën e të shpallte një të re.“Sot, Rama mund të bëjë çfarë të dojë me Kushtetutën. Mund të realizojë çdo fantazi të tij. Do ishte kurioze të dinim se cili “deputet” do votonte kundra nëse Rama sot abrogon të 183 Nenet e Kushtetutës në fuqi së Republikës së Shqipërisë dhe hedh për votim një Kushtetutë të re me 1 nen: Shqipëria është e imja dhe do bëhet si them unë?”, pyet Shano.


Lexo edhe :  Shtëpia e verdhë si strehë e retorikës së turpit politikEtiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas