Bota

Thyen rekord, 103-vjeçarja hyn në histori (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:08 - 21/06/19 |
mapo.al

Të gjithë thonë se sporti ndihmon për të jetuar shëndetshëm, rrjedhimisht edhe më gjatë. Julia Hurricane Hawkins, një grua 103-vjeçare është shembulli më i mirë për këtë. Është gruaja më e vjetër që konkuroi dhe vendosi një rekord të ri në garën 50 metra. Me dëshirën e saj për t’u përfshirë dhe për të konkurruar, Julia Hawkins është bërë sportistja më e vjetër në sportin e vrapit.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas