Aktualitet

Tiede-Ramës: Ruhesh nga 1 mijë policë, more avokatin më të shtrenjtëBëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:47 - 25/06/19 |
mapo.al

Gazetari gjerman i BILD, Peter Tiede, ka reaguar sërish pas padisë së kryeministrit Edi Rama lidhur me përgjimet e publikuara nga e përditshmja më e madhe gjermane. Pak orë pasi kreu i qeverisë njoftoi se i kishte dorëzuar prokurën avokatit gjerman, Matthias Prinz për nisjen e gjyqit, Tiede i kujton Ramës se kundër tij ka vetëm një prej avokatëve më të shtrenjtë dhe asgjë tjetër.


Reporteri i njohur i BILD vijon më tej ironinë e tij ndaj kreut të qeverisë kur thotë se kryeministri bën fushatë për zgjedhje të anuluara dhe se ruhet nga 1 mijë policë.


Postimi i Peter Tiede
Ah, zoti Rama… Çmenduri: Kryeministri i Shqipërisë, Rama, kërkon të më padisë. Të paktën e ka një avokat- mbi të gjitha, një nga më të shtrenjtët në Gjermani. Por më shumë nuk ka.
Ndërkohë ai po bën fushatë për zgjedhjet e anuluara- duke u mbrojtur prej më shumë se 1 mijë policësh.
LEXO EDHE:


Përgjimet/ Rama padit gazetarin e BILD, Peter Tiede

Merr 750 euro në orë, ja avokati gjerman i punësuar nga Rama


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas