Aktualitet

Tirana bën me zemër tifozët, shënon golin e fitores në minutën e 96


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:20 - 22/01/20 |
mapo.al

Tirana ka marrë një tore me mjaft vlera dhe peshë në minutën e 96-të të ndeshjes ndaj Bylis, pas një goditje dënimi që më pas u kthye në rrjetë nga Ngoo, i cili me kokë depozitoi në portën ballshiote, por gjithçka u mbyll me protesta nga ekipi mik,
pasi sulmuesi ishte në pozicion të dyshimtë në momentin e pasimit nga shoku ekipit.


Tirana ngjitet në vend të dytë në renditje, ndërsa Bylis nuk shfrytëzon dot gjysmëhapin fals të Kukësit. Ndeshje me emocione dhe e fortë në “Selman Stermasi”.


Cale shënoi për vendasit, ndërsa Bylis barazoi me Hidin me penallti. Mëllugja doli me të kuq dhe në minutën e 96-të të ndeshjes, një goditje dënimi me topin e ndalur në tranversë, u kthye në asist për sulmuesin që gjeti rrjetën e Tiranës në rrëmujë.

Lexo edhe :  Festival golash, Vllaznia e nis me "manita", Tirana "poker" Skënderbeut


1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas