Sport

Tirana kthen portierin Bakaj, firmos 1 vit


               Publikuar në : 17:49 - 10/07/19 |
mapo.alm

Tirana vazhdon me fushatën e fuqizimit në merkato dhe, pasi ka zyrtarizuar brenda ditës së sotme dy futbollistë të rinj (Dunga dhe Kariqi), ka bërë edhe goditjen e tretë, që është një rikthim i madh.
Po flasim për portierin Edvan Bakaj, i cili tashmë është 31 vjeç dhe luante te Luftëtari sezonin e shkuar, ndërsa përpara  se të kthehej në Shqipëri provokoi eksperiencën në Kosovë.

Bakaj ka firmosur për 1 vit, ndërsa ai për tre vite ka qenë bardheblu në sezonet 2014-15, 2015-16, 2016-17.


Etiketa: , , ,

Pas