Aktualitet

VIDEO/ Tirana mund Partizanin 1-0, derbin e vendos një penallti me VAR


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:59 - 25/10/21 |
mapo.al

Derbi i parë mes Tiranës dhe Partizanit përfundon me fitoren 1-0 të bardhebluve, që mbajnë të vetëm kreun e renditjes, duke zhytur në fund Partizanin, që në 6 javë ka marrë vetëm katër pikë.


Ndeshja ka nisur me trazira, tifozët kanë ndezur tymuese e flakadanë, duke krijuar një situatë aspak normale në stadium.


Kjo ka bërë që ndeshja të ndalet vetëm për dy minuta, për të rinisur sërish, ku nuk kanë munguar rastet në të dyja portat.Në minutat e para ishte Partizani më mirë, por më pas Tirana pati një shans të artë.
Ndeshja ishte e luftuar kryesisht në mesfushë. Kishte ritëm dhe duele të shpeshta. Në fundin e pjesës së parë, Tirana merr penallti dhe shënon.Në pjesën e dytë Partizani luajti më mirë dhe krijoi disa raste shënimi, por nuk ishte e thënë të shënonte. Në krahun tjetër, Tirana nuk shënoi dot golin e dytë dhe të “vrasjes” së rivalit. Mbyllet 1-0.

Lexo edhe :  Punët e vërteta dhe keqkuptimet e Tiranës

Nuk munguan edhe sendet në fushën e lojës, kryesisht shishe plastike, por që nuk u bënë problem për mbarëvajtjen e ndeshjes, të paktën në 45 minutat e para. Kujtojmë që kjo ndeshje po monitorohet nga UEFA për shkak se “Air Albania” pret finalen e Conference League.

Nuk munguan edhe sendet në fushën e lojës, kryesisht shishe plastike, por që nuk u bënë problem për mbarëvajtjen e ndeshjes, të paktën në 45 minutat e para. Kujtojmë që kjo ndeshje u monitorua nga UEFA për shkak se “Air Albania” pret finalen e Conference League.

Derbi ka nisur me trazira, ku siç shihet nga pamjet, tifozët kanë ndezur tymues e flakadanë, duke krijuar një situatë aspak normale në stadium me flakë e tym. Kjo ka bërë që ndeshja të ndërpritet vetëm për dy minuta, për të rinisur sërish, ku nuk kanë munguar rastet në të dyja portat.

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas