Aktualitet

Tirana ngre trofeun e titullit kampion, festa në foto
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 21:59 - 29/07/20 |
mapo.al

Pa takime, thjesht përshëndetje me grushte dhe medalje që jepen në dorë. Tribuna bosh dhe si pasojë atmosferë surreale për një ndeshje ku do të kurorëzoheshin kampionët e rinj.Epilogu i njohur i një sezoni të gjatë dhe të çuditshëm në Superligë, ashtu si në të gjithë botën. Por asgjë nuk mund ta prishte mbrëmjen e Tiranës, që mori zyrtarshit nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, trofeun e titullin kampion në Superligë për herë të 25-të në historinë e futbollit elitar në vend.

Një triumf i merituar për bardheblutë, që megjithëse e nisën keq sezonin arritën të gjenin sërish motivimin se përse ishin ndërtuar, duke lënë pas të gjithë rivalët, sidomos Kukësin kundërshtarin më të madh në këtë kampionat.Të besuarit e  Egbo e mbyllën kampionatin me barazimin 1-1 kundër Bylis. Rezultat ky që vlen vetëm për statistika dhe ato konfirmojnë se Tirana e meritoi trofeun me 70 pikë në 30 ndeshje, 67 gola të shënuar dhe 35 të pësuar.

Lexo edhe :  Tirana prek fundin, Dede braktis skuadrën para ndeshjes me Laçin

Pritja 11 vjeçare ka marrë fund për bardheblutë dhe tifozët e tyre, që të dënuar nga situata e pandemisë nuk mundën të festonin.

<
>
1596051324_14 1596051324_16 1596051324_17 1596051324_18 1596051324_19 1596051324_12 1596051324_111
1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas