Aktualitet

“Dhunë në familje, mashtrim dhe drogë” – 7 të arrestuar në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:33 - 16/01/21 |
mapo.al

Shtatë persona kanë rënë në prangat e policisë, ndërsa dy të tjetër  janë shpallur në kërkim.Të arrestuarit akuzohen për veprën të ndryshme penale si dhuna në familje, mashtrimi apo posedim të  lëndëve narkotike.


Ndërkohë materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.
Njoftimi i policisë:Në vijim për kapjen e personave të shpallur në kërkim nga Strukturat e DVP Tiranë u bë kapja dhe ndalimi i shtetasve :


Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.6, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M. Sh., 36 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”.

Specialistët  për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, në bashkëpunim me  sherbimet e Policisë Korçe, bënë ndalimin e shtetasit A. H., 33 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Mashtrimi”.

Forcat e Posaçme “Shqiponjat” në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.2, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit L. M., 25 vjeç, pasi duke qenë me masë sigurie “Arrest në shtëpi” për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” , u konstatua jashtë banese.

Lexo edhe :  Basha me qytetarët dhe bizneset në Tiranë: S'premtoj mrekulli, kemi plan pune

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve :

•M. M., 20 vjeçe dhe A. Ç., 40 vjeç, pasi ditën e djeshme në rrugën “5 Maji” janë përfshirë në një aksident, ku për pasojë është dëmtuar këmbësori shtetasi F.A., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve ;

F. I., 21 vjeç, pasi në rrugën e Elbasanit, u kap duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse ;

A. C., 35 vjeç, pasi në rrugën “Donald Trump”, në “Kamzë, u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur në masën 0.71 mg/l.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , , ,

Pas