Aktualitet

Tiranë/ Babë e bir kapen në flagrancë, plagosën 24-vjeçarin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:08 - 15/10/19 |
ro ot

Babë e bir janë arrestuar në flagrancë nga policia e kryeqytetit këtë pasdite, pasi akuzohen se kanë plagosur një 24-vjeçar.


Sipas informacioneve paraprake, G.H., 40 vjeç dhe i biri 17-vjeçar K.H., pas një debati për motive të dobëta, janë konfliktuar fizikisht me 24-vjeçarin G.P., duke e lënë atë të plagosur.


Mësohet se i riu i plagosur është dërguar me urgjencë në spital për të marrë ndihmë mjekësore. Ende janë të paqarta shkaqet që çuan në përplasjen mes tre personave.


Materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim”.


 

Njoftimi i Policisë

Tiranë

Nga Komisariati i Policisë Nr.2 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

  1. H., 40 vjeç, banues në Tiranë.

Si dhe u procedua në gjëndje të lirë, djali i tij i mitur, shtetasi K. H., 17 vjeç.

Këta dy shtetas (at dhe bir) pas një debati për motive të dobëta janë konfliktuar fizikisht me shtetasin G. P., 24 vjeç, i cili ka mbetur i plagosur rëndë dhe aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës nën kujdesin mjekësor.

Materialet procedurale i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje e kryer në bashkëpunim”.


Etiketa: , , , , ,

Pas