Aktualitet

Tiranë/ Kaosi me transportin publik në ditën e tretë, dyndje e vonesa


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:10 - 20/10/21 |
mapo.al

Për të tretën ditë me radhë operatorët e transportit publik vijojnë të operojnë në kryeqytet me flotë të përgjysmuar.


Dyndjet e njerëzve, vrapi për të kapur autobusin e radhës dhe vonesat nuk munguan as këtë të mërkurë, 20 tetor.


Unioni Kombëtar i Transportit Publik ka deklaruar se situata lidhet me mosreagimin e pushtetit lokal dhe qëndror ndaj kërkesave të tyre të një viti më parë.Dhe nëse situata vijon e tillë ata kanë paralajmëruar se flota mund të reduktohet edhe më tej.
1

CLOSE
CLOSE
Pas