Aktualitet

Tiranë – Një person qëllohet me silenciator pranë Piramidës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:04 - 25/02/21 |
mapo.al

Një person është qëlluar mëngjesin e sotëm me armë zjarri, pranë Piramidës, Tiranë.


Raportohet se viktima është qëlluar me dy plumba, duke mbetur i plagosur rëndë.


Dyshohet se autori ka qenë duke qarkulluar në këmbë, dhe se për shënjestrën ka përdorur një armë zjarri tip silenciator, pasi kalimtarët nuk kanë dëgjuar zhurmë. Mendohet gjithashtu se ai është larguar nga vendngjarja me një makinë, të drejtuar nga bashkëpunëtori i tij.Kanë qënë këmbësorët ata që kanë njoftuar Policinë, pasi kanë parë të plagosurin të shtrirë në tokë, si dhe njollat e gjakut.
Viktima është dërguar me urgjencë në spital. Policia sakaq ka rrethuar zonën dhe ka nisur veprimet hetimore, teksa është vënë në ndjekje të autorëve.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas