Aktualitet

Tiranë- Përfshihet nga flakët apartamenti te “Shallvaret”, shpëtohet një grua


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:57 - 18/05/21 |
mapo.al

Një zjarr ka rënë në një pallat në zonën e “Shallvareve” në Tiranë.


Raportohet në media se zjarri ka përfshirë katin e shtatë të pallatit.


Në vend kanë shkuar tre zjarrfikëse dhe një autoshkallë dhe pas disa minutave punë flakët janë vendosur nën kontroll, teksa është djegur një dhomë e apartamentit.Zjarri ka shkaktuar panik tek banorët të cilët kanë dalë të alarmuar.
Forcat zjarrfikëse kanë shpëtuar një grua të moshuar e cila ishte mbyllur në banjo për t’i shpëtuar flakëve.Gruaja u transportua në spital për shkak të problemeve nga tymi.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas