Aktualitet

Tiranë – Pronari, kamarieri dhe 4 klientë kapen në lokal duke konsumuar kokainë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:57 - 21/11/20 |
mapo.al

Pronari i një lokali dhe kamarieri janë arrestuar pasi akuzohen se përshtatën lokalin për shpërndarje dhe përdorim droge.


Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë kishte informacion të siguruar në rrugë policore, se në një lokal në rrugën “Haxhi Kika” shpërndahej lëndë narkotike.


“Mbi bazën e këtyre informacioneve u organizua puna dhe u bë ndërhyrja nga sherbimet e policisë në lokalin në pronësi të shtetasit I.D., dhe punonjës O.N., ku u gjetën dhe u sekuestruan rreth 388 gramë lëndë narkotike kanabis, mbetje pluhur me lëndë narkotike kokainë, një shumë pararash të dyshuara të përfituara nga shitja e lëndës narkotike, dhe 4 aparat celular”, informoi policia e Tiranës.

I arrestuari I.D., 49 vjeç, pronar i lokalit ishte i dënuar më parë për veprën penale “Prodhim dhe shitje narkotikëve” ndërsa O.N., 25 vjeç ishte kamarieri.

Lexo edhe :  Trasportonte valutë/ 55-vjeçari dhunohet e grabitet nga 2 persona në Tiranë


Po kështu janë proceduar penalisht edhe 4 shtetas të tjerë, klientë të lokalit, të kapur në flagrancë duke konsumuar lëndë narkotike.


Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme hetimore për veprën penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas