Kronika

Tiranë – Gjenden dy shishe molotov te hyrja e Parlamentit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:02 - 17/05/20 |
mapo.al

Dy shishe molotovi janë gjetur mbrëmjen e sotme te hyrja e Parlamentit.


Molotovët janë gjetur të paplasur.


Nuk dihet se kush e ka hedhur lëndën plasëse dhe as arsyeja e këtij veprimi.


Njoftimi i policisë


Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 17.05.2020, rreth orës 22:40, në tortuar, para hyrjes për në Parlament, në kryqëzim me rrugën e Elbasanit, janë konstatuar të paplasura (të padjegura), dy shishe me lëndë djegëse.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas