Aktualitet

Tjetër gol kuqezi në elitën e futbollit italian


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:18 - 26/09/21 |
mapo.al

Nedim Bajrami rikthehet të jetë vendimtar për Empolin.


Mesfushori i kombëtares shqiptare ka gjetur sërish rrjetën me fanellën e klubit toskan, duke e ndihmuar skuadrën që të fitojë sfidën e javës së gjashtë të Seria A përballë Bolonjës me shifrat 4-2.


Bajrami shndërroi në gol një penallti në minutën e 53-të, ku e dërgoi rezultatin momental të sfidës në 3-1. Ky ishte goli i dytë për Bajramin në kampionat, teksa e ndihmon Empolin që të qëndrojë lart në renditje në kuotën e 9 pikëve.22-vjeçari pak nga pak po shndërrohet në një pikë kyçe për skuadrën toskane, e cila duket se me të në fushë ka gjetur ekuilibrat. Goli i mesfushorit është lajm i mirë dhe për kombëtaren tonë, me trajnerin Edi Reja që pritet ta ketë në dispozicion për sfidat e tetorit.
1
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas