Aktualitet

Tjetër mjek preket nga virusi, dyshohet se u infektua në Tiranë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 06/07/20 |
mapo.al

Një tjetër mjek rezulton i prekur nga Covid-19. Bëhet fjalë për një mjek në Bulqizë, i cili është pjesë e qendrës vendore të Njësisë së Kujdesit Shëndetësor.


Ndërkohë është bërë dezinfektimi i qendrës dhe po bëhet hetimi epidemiologjik.


Dyshohet se mjeku është infektuar në Tiranë gjatë fundjavës.


Nuk janë marrë ende tamponet e familjarëve dhe personave të kontaktit , pritet që të merren nesër.Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas