Aktualitet

Tjetër përplasje te Teatri, qytetarët çajnë kordonin e policisë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:08 - 17/05/20 |
mapo.al

Qytetarët vijojnë të kundërshtojnë prishjen e Teatrit Kombëtar, i cili tashmë është rrafshuar. Në momentin që fadromat nisën rrëzimin e Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, shumë qytetarë kanë çarë kordonin e policisë.


FNSH nuk ka lejuar vijimin e qytetarëve drejt godinës. Situata doli jashtë kontrollit për disa minuta dhe më pas qytetarët u tërhoqën. 


 

 


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas