Aktualitet

Tjetër tërmet lëkund vendin, ja sa ishte magnituda


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:56 - 24/09/20 |
mapo.al

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin tonë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 të shkallës righter.


Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10 km në veri-perëndim të Lushnjes.


Gjatë ditës së sotme në vend ka pasur edhe disa lëkundje të tjera tërmeti.Mësohet se tërmeti më i fortë është regjistruar në Cërrik, me magnitudë 4.5 të shkallës rihter, në orën 01:26, ndërsa përgjatë gjithë natës janë ndjerë lëkundje të vogla në Belsh dhe Fier.Po ashtu mëngjesin e sotëm është ndjerë një tjetër lëkundje me magnituidë 3.3 të shkallës righter në qarkun e Elbasanit.1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas