Aktualitet

Toka nuk gjen qetësi, regjistrohen të tjera lëkundje tërmeti

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 18:16 - 23/01/20 |
mapo.al

Lëkundje të tjera tërmeti në vend. Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës. Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.


Kujtojmë që në qarkun e Korçës vijojnë lëkundjet sizmike që prej muajit qershor kur edhe u regjistrua tërmeti më i fuqishëm prej 5.2 ballë me epiqendër fshatin Floq i cili dëmtoi dhjetëra shtëpi edhe në fshatrat Vidohovë dhe Qafëzezë.

Etiketa: ,

Pas