Aktualitet

Tom Hanks dhe bashkëshortja dalin me koronavirus

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:38 - 12/03/20 |
mapo.al

Fituesi  çmimit Oskar, Tom Hanks ka bërë të ditur se ai dhe e shoqja, Rita Wilson, kanë dalë pozitivë në testin e koronavirusit në Australi.Hanks dhe Wilson, të dy 63 vjeç, kërkuan këshilla mjekësore pasi përjetuan simptoma të gripit.


Tashmë, të dy janë të izoluar në kushte të qendrueshme në spital në Australi.
Çifti gjendej në Australi, pasi Hanks realizoi një film për Elvis Preslin.Diagnoza e tyre, doli menjëherë pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë shpalli zyrtarisht pandeminë e koronavirusit.


Hanks shkroi në Instagram: “U ndjemë pak të lodhur, sikur kishim grip dhe dhimbje trupi. Rita kishte edhe pak ethe. Për ti bërë gjërat si duhet, kryem testin dhe doli se ishim pozitivë”.

Fituesi i çmimit Oskar, me Forest Gump dhe Shpëtoni ushtarin Rajan, tha se do të informonte miqtë e tij në vijim për ecurinë.

Lexo edhe :  Kosovë - Pesë viktima dhe 437 raste të reja me koronavirus

“Do të rrimë nën trajtim mjekësor dhe të izoluar, aq sa e kërkojnë kushtet shëndetësore”, tha Hanks.

Më herët, aktori doli se vuante nga diabeti.

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas