Aktualitet

Tornado e fortë në Gjermani/ Shkatërrohen shtëpi, përmbysen makinat


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:40 - 06/06/19 |
mapo.al

Një natë jo e mirë ishte ajo e djeshmja për qytetin e Bocholt në Gjermani. Kjo zonë u godit nga një furtunë e fuqishme dhe më pas nga një tornado që shkatërroi gjithçka i doli para. Makina të përmbysura, pemë të thyera e shtëpi të shkatërruara. Kjo është situata këtë mëngjes në qytetin Veri-Perëndimor të Gjermanisë. Erërat e forta arrinin nga 180 deri në 255 km në orë.

“Ishte një uragan i fortë në Bocholt mbrëmë. Ky është tornado e pestë e konfirmuar në Gjermani këtë vit”, tha meteorologu DWD Andreas Friedrich për CNN.


1


Etiketa: , ,

Pas