Aktualitet

Tornado zjarri, fenomeni shkatërrues që goditi Australinë (Video)

               Publikuar në : 22:30 - 10/12/19 |
mapo.al

Zjarret që kanë përfshirë pyjet në Australi nuk janë shuar ende ndërkohë që gjendja është bërë shumë alarmante.


Ditën e shtunë është filmuar një fenomen sa i bukur aq edhe shkatërrues.Në videon e publikuar, zjarri i ndihmuar dhe nga erërat krijuan një tornado të zjarrtë, temperatura e të cilit arriti deri në 93 gradë celsius në bërthamën e saj.


Ditën e enjte (5 dhjetor) numëroheshin rreth 117 vatra në të gjithë Australinë, 60 prej të cilave ende nuk janë nën kontroll.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas