Sport

Torres, “ujku” i minutës së parë

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:16 - 29/01/15 |
mapo.al

torres1Fernando Torres është kthyer në makthin e minutës së parë për ekipet kundërshtare.


Sulmuesi të cilin e konsideronin të gjithë si të mbaruar ka surprizuar duke shënuar gola kundër Realit dhe Barcelonës, dy skuadrat më të forta në Spanjë dhe Europë.


Por ajo që është më interesante ëshët fakti se Torres ka shënuar tre herë në fillimin e pjesëve.


Në ndeshjen kundër Realit ai ka shënuar dy gola, një në minutën e parë një në minutën e 46, minutën e parë të pjesës së dytë.


Edhe dje kundër Barcelonës Torres ka shënuar një gol të mrekullueshëm po në minutën e parë.

Pas një pasimi nga një shoku i skuadrës ai ka dribluar një mbrojtës dhe ka shënuar me këmbën e djathtë.

Fatkeqësisht goli i Torres nuk i dhuroi kualifikimin A.Madrid që i tha lamtumirë kupës.Pas