Kronika

‘Toyota me euro’: Balla e Basha përballen në gjykatë më 10 korrik

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:01 - 29/06/18 |
mapo.al

Dy ditë më parë kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ngriti dy padi për kryetarin e PD-së Lulzim Basha në lidhje me akuzuat e këtij të fundit për etiketimin e Ballës si garantin e 3.4 mln eurove të sekuestruara në dy “Toyota Yaris” në portin e Durrësit, para këto sipas Bashës të destinuara për një nga klanet e drogës në Elbasan.


Padinë për shpifje Taulant Balla e depozitoi në Gjykatën për Krime të Rënda, e cila nuk ka humbur kohë dhe ka vendosur datën e seancës së parë gjyqësore.Pritet që Taulant Balla e Lulzim Basha të përballen më datë 10.07.2018.Etiketa: , , ,

Pas