Aktualitet

Toyta Yaris, Basha: Nuk mund ta tregoj burimin

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 22:17 - 22/08/19 |
mapo.alm

I pyetur nga Cim Peka, se si e mori ai informacionin për paratë që po vinin në Shqipëri, përmes Toyota Yaris, denoncim që e bëri në Parlament, Basha tha se ai nuk mund ta tregojë burimin.


Kryetari i opozitës u shpreh se nuk ka gjë më të rrezikshme në Shqipërinë që drejtohet nga Edi Rama, se sa të tregosh emrin e burimit të informacionit. Basha shtoi se përpara prokurorëve belgë që erdhën në Tiranë për cështjen, ai ka dhënë shpjegime shterruese. Ai tha se Taulant Balla, Ulsi Manja dhe Jurgis Qyrbja, ishin garantët politikë, që paratë të mbërrinin e të arrinin të kalonin doganën.

Etiketa: , ,

Pas