Trafik droge/ Shkatërrohen dy banda italo-shqiptare, pamjet e operacionit

Policia e Milanos ka kryer një operacion kundër trafikut ndërkombëtar të drogës duke goditur dy organizata të ndryshme kriminale. Bëhet me dije se pjesëtarë të grupeve ishin italianë dhe shqiptarë, të cilët importonin sasi të mëdha kokaine, hashash dhe marijuanë në Lombardi për t’i shpërndarë më pas në rajone të ndryshme të Italisë. Arrestime janë … Continue reading Trafik droge/ Shkatërrohen dy banda italo-shqiptare, pamjet e operacionit