Kronika

Trafikonte armë dhe eksploziv nga Serbia, burg për kosovarin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 15/08/19 |
ro ot

51-vjeçari kosovar po transportonte në makinën e tij tip ‘Benz’ të zi, 19 pistoleta, 400 fishekë luftarakë dhe 1.6 tritol të tipit TNT në momentin që u prangos në aksin Elbasan-Peqin.


Burime për Report TV bëjnë me dije se informacioni për Ademin është marrë nga policia që me 24 qershor 2019. Për të faktuar nga ana e policisë se  51-vjeçari po merret me trafikim armësh është bërë edhe blerje e stimuluar.


Policia e ka mbajtur në vëzhgim Ylber Ademin për të bërë të mundur zbardhjen e personave, të cilët mund të kishin porositur armët.


Në foto Ylber Ademi

Lexo edhe: 

Trafikonte armë dhe eksploziv nga Serbia, kapet kosovari në Elbasan


Etiketa: , , , ,

Pas