Aktualitet

Tragjedi në koncertin e Dhurata Dorës dhe Soolking, 5 të vdekur

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 11:02 - 23/08/19 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur së fundmi në konceritin e këngëtares shqiptare Dhurata Dora dhe Soolking në Algjeri. Sipas raportimeve të “BBC” 5 persona kanë humbur jetën dhe 21 të tjerë janë plagosur në koncert. Kjo për shkak të numrit të madh të fansave të cilët kanë filluar të shtypin njëri-tjetrin në stadiumin ku po mbahej koncerti.


Personat e plagosur janë dërguar menjëherë me urgjencë në spital. Një gazetare e cila ishte në koncert, Linda Chebbah, tha për BBC se nga fillimi i koncertit gjithçka ishte mirë. “Kishte shumë njerëz në koncert. Soolking njihet shumë dhe stadiumi u mbush plot. Por tragjedia ndodhi.”-shprehet gazetarja për “BBC”. Për këtë ngjarje ende nuk ka një reagim nga dy këngëtarët.Burimi: Soolking: Stampede at Algeria rap concert ‘kills at least five’


 

 


Etiketa: , , , , ,

Pas