Aktualitet

Tragjedi në Kosovë/ 5 të vrarë nga e njëjta familje

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:44 - 18/02/20 |
mapo.al

Një vrasje me armë ka ndodhur në Gjilan të Kosovës. 5 persona të së njëjtës familje kanë mbetur të vdekur. Sipas informacioneve të para nga mediat kosovare, ngjarja ka ndodhur në rrugën “Xhevat Ajvazi” në Gjilan.


Policia e Gjilanit e ka konfirmuar  se ka pasur të shtëna me armë zjarri. Një oficere policie ka vrarë prindërit e saj, dy vëllezërit dhe më pas veten. Ajo ka ekzekutuar gjithë familjen e saj me armë, ndërsa më pas qëlloi dhe veten. “V.B., zyrtare policore, në kuadër të Stacionit Policor në Gjilan, me armë zjarri ka privuar nga jeta dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, ndërsa, pastaj ka kryer vetëvrasje“, – thotë Prokuroria e Gjilanit. Etiketa: ,

Pas