Aktualitet

Tragjedi në Rusi, avioni me 28 persona në bord rrëzohet në det


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:34 - 06/07/21 |
mapo.al

Një avion me 28 persona në bord dyshohet se është rrëzuar në det, në Rusinë Lindore.


Ndërsa po përgatitej për ulje, aeroplani rus i tipit “AN-26” humbi kontaktin me qendrën e kontrollit të trafikut ajror. Asnjë deklaratë zyrtare nuk është bërë ende.


Avioni kishte në bord 22 pasagjerë dhe 6 anëtarë të ekuipazhit.Në zonë janë dërguar menjëherë helikopterë de avionë, ndërkohë që aktivitetet e kërkim-shpëtimit kanë nisur edhe në terren.
1
Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas