Aktualitet

Tragjedia e familjes gjilanase në Shqipëri, reagimet prekëse të të afërmve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 23:31 - 08/05/21 |
mapo.al

Tre anëtarë të familjes Haliti nga komuna e Gjilanit ndërruan jetë në Shqipëri. Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri tha për mediat se ata ishin me pushime në Shqipëri dhe se dy prej anëtarëve vdiqën dje dhe njëri sot, ndërsa shkak dyshohet helmimi. Dhimbjen për këtë tragjedi e kanë shprehur familjarë e qytetarë të shumtë


“Sot lagjja jonë mori lajmin tragjik per humbjen e 3 antarve te familjes Haliti, zoti i shperbleft me xhenet.
Ngushllime”, ka shkruar Vebi Jerliu në një postim në Facebook duke publikuar edhe foton e tre viktimave të familjes Haliti – Afrimi, Elfetja dhe Ferindazja.

Nga institucionet shqiptare nuk ka asnjë njoftim deri tani.

LEXO EDHE:

Vdesim tre anëtarë të familjes gjilanase, dyshohet se u helmuan nga ushqimi

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas