Aktualitet

Tragjedia e tre qytetarëve nga Gjilani, prek vajza e viktimës: Jeni në Xhenet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:53 - 09/05/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Haliti të Gjilanit, ku tre anëtarët e familjes, Afrimi, Elfetja dhe Ferdinazja kanë vdekur për shkak të dyshimit se janë helmuar në ushqim derisa ishin në Shqipëri me pushime.


Vajza e Afrimit, ka shkruar disa fjalë prekëse për ta, në rrjetin social Facebook.


“Shpirtat e mi ma thajtet zemren allahu ne lula te xhenetit ju past dergu ne kete nate te madhe te ramazanit“,- ka shkruar vajza e Afrimit.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari i komunës Gjilan i cili shprehu ngushëllimet e tij dhe kërkoi nga autoritet shqiptare zbardhjen e plotë të ngjarjes.Afrimi, Ferdinazja dhe Elfetja dyshohet se janë helmuar nga disa kërpudha që kishin mbledhur dhe më pas i kishin konsumuar në shtëpinë e tyre në Gjirin e Lalzit.

Lexo edhe :  I vdiqën familjarët nga helmimi, djali: Mjekët e neglizhuan, pse ngordhi qeni


Lexo edhe

Vdesim tre anëtarë të familjes gjilanase, dyshohet se u helmuan nga ushqimi

64


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas