Aktualitet

Tragjedia në Kurbin/ 2-vjeçari po luante në kasollen e pulave kur ra zjarri (VIDEO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:38 - 18/01/20 |
mapo.al

Vdekja tragjike e 2 vjeçarit nxori në pah varfërinë e skajshme në të cilën jetonte familja Çoku në fshatin Sanxhak të Kurbinit. Rreth orës 15:00 të ditës së djeshme i vogli po luante në kasollen e pulave ngjitur me banesën ku ndodhej e ëma me motrën e vogël.


E ëma nuk e dinte që djali kishte qenë në kasolle dhe kanë qenë zjarrfikësit që pasi kanë shuar flakët të cilët kanë konstatuar trupin e pajetë të fëmijës.


Fqinjët tregojnë se familja prej 10 anëtarësh jetonte në kushte të vështira dhe e vetmja e ardhur për ta ishte puna e kryefamiljarit që mblidhte skrap, informon gazetari Elvis Hila.“Zjarri është shkaktuar nga tubi i sobës. Një shkëmdijë ka rënë dhe ka marrë flakë kasollja. Fëmija ka qenë duke lozur brenda”, thonë fqinjët.

Lexo edhe :  Vrau dhe groposi 8-vjeçarin, digjet shtëpia e Klodian ÇalamanitFëmija mësohet se ka gjetur vdekjen nga asfiksia dhe djegiet që ka pësuar.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas