Aktualitet

Tragjedia në Miami, pallati po zhytej në tokë, punimet në çati sollën shembjen


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:56 - 25/06/21 |
mapo.al

Vazhdojnë të dalin në dritë detaje të reja nga shembja e një pallati 12-katësh në Miami të shtetit të Floridas, në SHBA.


Sipas Daily Mail, shkencëtarët kishin paralajmëruar një vit më parë se pallati ishte duke u zhytur në tokë.


Sipas tyre, pallati ishte në rrezik. Ndërkohë ekziston mundësia që punimet në çatinë e pallatit të kenë provokuar shembjen e tij, shkruan gazeta britanike.Mediat amerikane kanë publikuar momentet kur pallati shembet gjatë natës.
Të paktën një person ka vdekur dhe 99 të tjerë janë të zhdukur. Ekipet e shpëtimit po kërkojnë me dëshpërim për të mbijetuar mes rrënojave.1


Etiketa: , ,

Pas