Aktualitet

Tragjedia në Tetovë, Manastirliu-homologut Filipçe: Jemi gati t’ju ndihmojmë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:15 - 09/09/21 |
mapo.al

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale gjatë bisedës telefonike me homolegun e saj të Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, i ka shprehur ngushëllimet për qytetarët që humbën jetën në tragjedinë e Tetovës.


Ministrja Manastirliu e siguroi homologun e saj për gatishmërinë për t’i ofruar ndihmë në këtë moment të vështirë.


“Gjatë bisedës me kolegun Venko Filipce të Maqedonisë së Veriut, i shpreha ngushëllimet për qytetarët që humbën jetën në tragjedinë e Tetovës dhe e sigurova për gatishmërinë tonë, për të ndihmuar me të gjitha mundësitë dhe burimet tona, në këtë moment të vështirë për fqinjët tanë”, shkruan Ministrja Manastirliu.LEXO EDHE:Tragjedia në Tetovë, zyrtarisht 14 viktima, asnjë mjek mes tyre1


Etiketa: , , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas