Kryesore

“Tragjedia që ndryshoi botën”, ja çfarë kujton Rama me këtë video


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:42 - 11/09/18 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka kujtuar sot 17 vjetorin e tragjedise se 11 shtatorit ne SHBA, ku nga sulmi terrorist në Kullat Binjake në Nju Jork, ne 2001 humben jeten mbi 3 mijë njerëz.


Rama ka zgjedhur si mesazh te rendesishem thenien e paharrueshme te gruas se pilotit te fluturimit 93: “Nese kemi dicka per te mesuar nga kjo tragjedi, ajo qe mesojme eshte se jeta eshte shume e shkurter dhe nuk ka kohe per urrejtje”.


“MIRËMËNGJES dhe me këtë kujtesë për tragjedinë që ndryshoi botën, ju uroj një ditë të mbarë”- shkruan Rama.

1

1

Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas