Aktualitet

Tragjike, 11-vjeçari qëllon veten me armën e shërbimit të babait polic


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:18 - 23/05/21 |
mapo.al

Një djalë 11-vjeçar në Itali ka qëlluar veten me armën e shërbimit të të atit që punonte si karabinier. Si pasojë e plumbit që mori në kokë, i mituri ndërroi jetë, ndërsa nga hetimet e para ngjarja dyshohet të ketë qenë aksidentale.


Sipas mediave italiane, fëmija kishte qe4në vetëm në dhomë. Ngjarja ndodhi mesditën e djeshme. Menjëherë u njoftua shërbimi i urgjencës, por i mituri nuk arriti të mbijetojë.


Karabinierët e sektorit të hetimeve shkencore të Firences mbërritën në banesë, ku ngushëlluan babanë e djalit, ndërsa mësohet se edhe nëna këtij të fundit punonte si efektive e policisë bashkiake. Miqtë dhe mësuesit e 11-vjeçarit, janë të tronditur nga ngjarja e rëndë.1


Etiketa: , ,

Pas