Aktualitet

Tragjike, 7-vjeçarja mbytet në lumin Buna


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:38 - 27/07/21 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Shkodër, ku mësohet se një vajzë 7 vjeçe, me inicialet Z.L. është mbytur në ujërat e lumit Buna, në afërsi të fshatit Oblikë.


Raportohet se vogëlushja ishte duke u larë me familjarët, ku papritur është mbytur në lumë.


Policia ndodhet në vendngjarje dhe po heton dinamikën e saj.Njoftimi i Policisë
Më datë 27.07.2021, rreth orës 15:45, në lumin Buna, në vendin e quajtur fshati Zues, Shkodër, është mbytur duke u larë në lumë, shtetasja Z. L., 13 vjeçe, banuese në Oblikë, Shkodër.Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.1


Etiketa: ,

Pas