Aktualitet

Librazhd/ Çifti vetëhelmohet 5 ditë pas martesës, vdes nusja
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 13/12/19 |
mapo.al

LIBRAZHD – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Librazhd, ku një çift të rinjsh kanë mbërritur të helmuar në spitalin e qytetit.


Mësohet se Olsi Hajdari, 27 vjeç, dhe Rezarta Hajdari, 19 vjeçe, nga fshati Xhyrë kanë helmuar veten, ndërkohë që e reja ka ndëruar jetë. Ka qenë e ëma e dhëndrit ajo që i ka gjetur dy bashkëshortët në gjendje kritike në dhomën e gjumit.


<
>
Olsi Hajdari Rezarta Hajdari3 Olsi Hajdari Rezarta Hajdari2 Olsi Hajdari Rezarta Hajdari1 Olsi Hajdari Rezarta Hajdari Olsi Hajdari1 Olsi Hajdari Rezarta Xibraku1 Rezarta Xibraku

Për Rezartën ishte tepër vonë, pasi ajo kishte ndërruar jetë përpara se të dërgohej në spital. Ndërsa 27-vjeçari është dërguar në spitalin e Elbasanit ku mësohet se ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.Të njëjtat burime bëjnë me dije se të rinjtë ishin martuar të dielën, pesë ditë më parë. Mbeten të paqarta rrethanat që kanë çuar çiftin e të rinjve drejt aktit ekstrem të vetëflijimit.
Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas