Aktualitet

Tragjike/ I riu shqiptar i jep fund jetës në burgun francez, letra për familjen

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:10 - 02/02/20 |
mapo.al

Fund i dhimbshëm për një djalë të ri shqiptar në Francë, i cili u gjet i vdekur në dhomat e izolimit të burgut. Ngjarja ka ndodhur të mërkurën më 28 janar në burgun e Val-d’Oise, 42 kmlarg kryeqytetit francez, Paris, raportojnë mediat lokale.


Viktima, një 27 vjeçar, i dha fund jetës në rrethana dhe shkaqe të paqarta. Identiteti i viktimës nuk bëhet i ditur nga autoritetet franceze.Trupi i tij u gjet pas mesditës kur në burg po shpërndahej ushqimi i drekës. Ai kishte lënë një letër për familjen, njoftoi policia, duke i njoftuar ata për vendimin që kishte marrë. Megjithatë, mbeten të paqarta arsyet që e shtyn të riun shqiptar drejt aktit të vetëflijimit.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas