Aktualitet

Tragjike në Fier, ndërron jetë në kopsht fëmija 3 vjeç


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:46 - 07/01/22 |
mapo.al

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Fier ditën e sotme, 7 janar 2022.


Një fëmijë vetëm 3 vjeç humbi jetën në një kopësht privat “Flatrat e Dijes” në zonën e quajtur “Autogrilla”.


Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00, informon policia e Fierit.I mituri është dërguar në spital nga edukatorët, por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.
Fëmija është konstatuar me një shenjë hematome në fyt dhe se në spital kishte mbërritur i vdekur.“Takova doktorin dhe më tha se djali ka ardhur pa shenja jete. Djalin nuk e shpëtuam. Më tha kishte një shenjë në grykë. Duam drejtësi”, thotë daja i fëmijës.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të vdekjes së fëmijës.

Trupi i pajetë është dërguar në morg dhe pritet të jetë ekspertiza mjeko ligjore që do të përcaktojë shkaqet.

Ndërkohë janë sekuestruar kamerat e sigurisë të kopshtit pasi vdekja ka ndodhur në ambientet e brendshme të tij.

1Pas