Aktualitet

Tragjike në Itali/ I ati humbet kontrollin e mjetit, ndërron jetë 10-vjeçari shqiptar (Foto)
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:04 - 27/09/20 |
mapo.al

Itali-Një tragjedi ka ndodhur mbrëmë në provincën e Fermo-s, përgjatë rrugës që lidh Valmirin me Petritolin, pak para hyrjes në qendrën historike.  Një djalë 10-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident automobilistik.


I ati, 40 vjeç, banues prej shumë vitesh në Valmiri, humbi kontrollin e makinës tip “Fiat Panda” dhe u përplas me një mur, që solli më pas përmbysjen e saj.  Aksidenti bëri që vogëlushi të dilte nga mjeti dhe të pësonte plagë të rënda, të cilave nuk u shpëtoi dot.


Çdo përpjekje për të shpëtuar jetën e fëmijës ishte e kotë, ndërsa i ati pasi u nxorr nga makina falë zjarrfikësve dhe kujdesit të parë që iu dha në vend, u transportua në kushte shumë të rënda në spitalin e provincës.


Teksa policia po heton shkaqet e aksidentit në vendgjarje, trupi i foshnjës u dërgua morgun e Fermo-s.


 


<
>
Screenshot_3 Screenshot_2


Etiketa: , ,

Pas