Aktualitet

Trajner i Azerbajxhanit, Meta dedikim special për Gianni De Biasin


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:43 - 13/07/20 |
mapo.al

Presidenti Ilir Meta ka bërë një dedikim prekës për ish-trajnerin e kombëtares kuqezi, Gianni De Biasi, i cili është ulur në stolin e Azerbajxhanit.


“U gëzova për këtë vlerësim ndaj tij dhe pata kënaqësinë t’i uroja sa më shumë suksese”, shprehet Meta.


Kreu i shtetit ka zgjedhur t’i drejtohet jo nota humori De Biasit kur i përmend emrin e shqiptuar në rrjetet sociale, Gani Abazi. “Ne nuk e harrojmë kurrë Gani Abazin tonë të dashur!”, shton Meta, ndërsa postimit i ka bashkëngjitur edhe një foto me ish-trajnerin më të suksesshëm në historinë e kombëtares shqiptare.Postimi i Metës
Tani me Azerbajxhanin përveç TAP-it e shumë lidhjeve të tjera, do të kemi edhe një lidhje të re, trajnerin e ri të Kombëtares⚽ së tyre Gianni De Biasi. 🇮🇹🇦🇱🇦🇿
U gëzova për këtë vlerësim ndaj tij dhe pata kënaqësinë t’i uroja sa më shumë suksese.
Ne nuk e harrojmë kurrë Gani Abazin tonë të dashur! 👐🇦🇱
Lexo edhe :  Emra të famshëm për pankinën e Kosovës, edhe dy shqiptarë alternativa1


Etiketa: ,

Pas