Aktualitet

Traktet antikushtetuese, shoqërohet pronari i një universiteti

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 12:11 - 31/01/12 |
mapo.al

Nën akuzën e shpërndarjes së shkrimeve dhe parullave antikushtetuese, është shoqëruar mbrëmë në Tiranë 34-vjeçari Edmond Vlashaj, drejtuesi i një universiteti privat në Tiranë. Procedimi penal ndaj Edmond Vlashajt, banues në Tiranë, nisi për shkak se ky shtetas ka konsumuar elemente të veprës penale të “Shpifjes për shkak të detyrës” si dhe “Shpërndarje të shkrimeve antikushtetuese”. Policia e Tiranës bën me dije se mesditën e të dielës, në xhamat e përparmë të automjeteve të parkuara pranë universitetit në pronësi të tij janë gjetur të vendosura disa fletë palosje me përmbajtje antikushtetuese. Falë hetimeve të ndërmarra nga grupi hetimor u bë këqyrja, fiksimi dhe sekuestrimi i shkrimeve në cilësinë e provës materiale. Hetimet për këtë ngjarje po vazhdojnë edhe në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas